vry13eg1iiejumnzmup2t8zs0rph6z

Wyobraź sobie, że właśnie planujesz zwiększyć zatrudnienie w swojej firmie. Na poprzednich rekrutacjach nauczyłeś się, że dobrzy kandydaci nie spadają z nieba. Wystawiłeś kilka ogłoszeń w znanych portalach a gwarancji efektów nie dostałeś.

Ktoś tam na nie aplikował, ale a to nie miał dopasowanego doświadczenia, a to bałeś się go zatrudnić, że po pół roku odejdzie. Kilka miesięcy Ci zajęło zatrudnienie osoby, która mieściła się w Twoim budżecie a spełniała minimum 70% Twoich wymagań.

Do tego z pewnością nie przeliczyłeś czasu, jaki zmarnowałeś na przeglądanie i analizowanie CV, rozmowy z osobami wstępnie zainteresowanymi, które się okazywały po weryfikacji jednak niedopasowane, choć w dokumencie aplikacyjnym wypadały całkiem dobrze.

A czy widzisz jakie koszty poniosła Twoja firma z braku kompetentnej osoby?

Nie musisz się męczyć z tym sam.

Trzy zamiast trzydziestu, jak zaoszczędzić cenny czas?

Wyszukiwanie kandydatów jest czasochłonne, więc tego nie robisz i sam się ogłaszasz. Takie działanie daje Ci szereg dokumentów osób, z których pasuje może z 10%.

Jeśli zlecasz wyszukanie kandydata headhunterowi jest zupełnie inaczej. Jak to wygląda w praniu?

  1. określamy profil kandydata (im więcej mi podasz na starcie, tym lepszą osobę wyszukam),
  2. w ciągu miesiąca a często dwóch tygodni dostarczam Ci trzy właściwe osoby, gotowe podjąć pracę w Twojej firmie.

Konkrety powodują to, że proces rekrutacji, jeśli tylko kandydat ma maksymalnie miesięczny okres wypowiedzenia a klient się nie ociąga, zamyka się u mnie w przeciągu dwóch miesięcy a nawet szybciej (każdy co ze mną pracuje, wie, że szybko działam i nie lubię, kiedy się marnuje czas).

Wiele razy zdarzyło się tak, że jedna osoba już wystarczyła, żeby klient ją zatrudnił (takich klientów lubię najbardziej i korzystając z okazji pozdrawiam 😊).

Top secret – przewaga nad jawnymi rekrutacjami

Żaden kandydat, dopóki nie wyrazi chęci zainteresowania spotkaniem z Tobą, nie wie do jakiej firmy aplikuje. Daje Ci to komfort pracy z zespołem, który nie orientuje się, że masz w planach kogoś zatrudnić nowego, lub wymienić.

Ja sama, kiedy szukam osoby, wystawiam jeden post albo ofertę na LinkedIn jako MOCompany – Szkolenia, Sprzedaż, Marketing, Headhunting i Rekrutacje, ale głównie i tak szukam w ukryciu. Jak znajduję kandydatów?

  1. Moja sieć kontaktów,
  2. Polecenia osób z sieci kontaktów

Jak widzisz na samym LinkedIn dobijam do 30 000 obserwujących. Mając tak rozbudowaną sieć, nie mam większego problemu, żeby dotrzeć do właściwych osób, chociaż czasem muszę się bardziej wysilić, bo np. branża jest hermetyczna.

Ile to Cię będzie kosztowało?

Headhunter jak już działa, to konkretnie i skupia się nad stanowiskami, które mu się opłacają. Co mam na myśli?

Jeśli planujesz zatrudniać pracowników fizycznych zarabiających ok 5000pln brutto i mniej a lubiących często zmieniać pracę, to tu przepalisz budżet.

Wynagrodzenie łączne headhuntera zazwyczaj waha się w przedziale od 150 do 300 procent wynagrodzenia brutto kandydata. Zatem jeśli zlecisz znalezienie kasjerki, która przyjdzie Ci na okres próbny i zwieje, to najmniej tracisz półtora jej wynagrodzenia dodatkowo (oczywiście możesz mieć szczęście i pracownika na lata). Pracownicy biurowi zazwyczaj (choć i tu są wyjątki) są bardziej stali w uczuciach i dlatego też dostajesz na nich gwarancję.

Ja się wyspecjalizowałam w ludziach sprzedaży i marketingu, ale kiedy trafia mi się księgowa do znalezienia, lub inne stanowisko, to często podejmuję wyzwanie dla sprawdzenia samej siebie. Jeśli polegnę, to nie zarobię, więc tak łatwo nie odpuszczam.

A jak współpracuje się ze mną?

Tak konkretnie jak wybrzmiewa ten artykuł i wszystkie inne, które zamieściłam (piszę je sama bez AI i copywritera). A teraz krok po kroku co Cię spotka:

  1. ustalamy kogo potrzebujesz i ile za niego możesz dać,
  2. dostajesz ode mnie umowę taką samą jak dostają wszyscy w której jest opłata wstępna za dostarczenie 3 właściwych kandydatów (obecnie trwa promocja do końca 2023 roku dla firm, które mają więcej niż jeden wakat do obsadzenia, więc skontaktuj się jeszcze dziś https://mocompany.pl/) oraz prowizja po zatrudnieniu i gwarancja,
  3. zaczynam wyszukiwanie i na bieżąco prowadzę rozmowy z najciekawszymi kandydatami,
  4. jak najszybciej się da wyłaniam pierwszego i liczę na szybki feedback, żeby kolejni kandydaci byli jeszcze lepsi (jak ten pierwszy to już ideał, to otwieram szampana i delektuję się szybką skutecznością 🥂🍾),
  5. zatrudniasz a ja trzymam kciuki, żeby się Wam razem dobrze pracowało😊.

A teraz przestań przepłacać za rekrutacje i wskocz ze mną w 2024 rok.

zapraszam

Marta Olesiak🌷


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *